Kdo může au-pair dělat?

Kdo může au-pair dělat?

Prakticky každý, komu už bylo 18, ale největší šanci mají mladé slečny a paní ve věku mezi 20 a 40 roky. Nicméně ani pokud jste muž, tak nemusíte zoufat. Hledání rodiny, která by přijala pána na hlídání, sice trvá déle, ale je zde výrazně menší konkurence, což vám bude hrát do karet. Některé rodiny přijímají dokonce i celé páry, takže au-pair může vyjet i s partnerem či partnerkou.
procházka vodou

Kam mohu vycestovat? A na jak dlouho?

Prakticky kamkoli vás napadne, rodiny s dětmi jsou po celém světě. Mezi nejpopulárnější destinace patří USA a Velká Británie, kde si při práci navíc ještě procvičujete angličtinu, ale jet se dá například i do Španělska, Afriky nebo až do daleké Austrálie. Rodiny obvykle upřednostňují dlouhodobější spolupráci, ale častá je i poptávka po letním hlídání v období prázdnin. Záleží jen na vás, jak se s rodinou domluvíte.

S agenturou nebo na vlastní pěst?

Záleží na tom, jak velcí jste dobrodruzi. S agenturou máte jistotu, že rodina je prověřená, a pomohou vám s veškerým papírováním, letenkami a dalšími záležitostmi. Na druhou stranu si za jejich služby připlatíte v řádu tisíců, a ty nejlepší nabídky jsou hned pryč. Pokud se rozhodnete si rodinu najít sami, nejlepším řešením jsou internetové portály. Založíte si profil, vyplníte informace o sobě, a hledáte vhodnou rodinu nebo čekáte, až si oni najdou vás.
radost ve sněhu

Na co si dát pozor

Našli jste svou novou rodinu, hurá. Ještě před tím, než se osobně setkáte u nich doma, byste si měli vyjasnit několik věcí, a ideálně je pojistit smlouvou. Jde zejména o to, kolik hodin týdně budete pracovat, od kdy do kdy, za kolik, a co bude náplní vaší práce. Vyptejte se i na praktické záležitosti. Kde budete bydlet vy, a kolik vás to bude stát? Budete žít s rodinou v domě, nebo si máte sehnat vlastní ubytování? Dále byste měli vědět o základních návycích rodiny: toleruje kouření? Budete muset řídit auto? Co domácí zvířata? Tohle všechno jsou věci, které byste měli vědět už před odjezdem.

Na místě
K práci au-pair nepředvídatelné momenty patří. Jiný kraj, jiný mrav, jiná výchova. Jistě se najde pár věcí, které vás překvapí, ať už mile, či nemile. Na konci dne je ale nejdůležitější, aby byly spokojené jak děti, tak rodiče a vy. A to jistě zařídit dokážete. Tak neváhejte, a jeďte.