Studium ve vyšším věku

Studium ve vyšším věku

Když člověk začne studovat v dospělosti, rozhodně to není nijak snadné. Chodit do zaměstnání, starat se o děti a domácnost a ještě k tomu se učit, to opravdu není vůbec snadné. Je úplně jedno, zda studujete školu střední a doděláváte si maturitu, nebo zda si doděláváte školu vysokou. Je dost možné, že studium střední školy se může subjektivně mnoha lidem jevit jako náročnější, protože musíte zvládat všeobecné středoškolské učivo, zatímco na vysoké škole se učíte v podstatě jen odborné předměty, vyjma cizí jazyk.

macbook a práce

Když učení moc nejde

Mnoho lidí se studiem bojuje. Největší problémy mají především s matematikou a cizími jazyky. Není to vůbec snadné a nejhorší je, že často nejste s to látku zvládnout vlastními silami. Rozhodně není důvod propadat panice a zoufalství, když lze vše vyřešit mnohem snadněji. Jak? No pokud nemáte děti, které by Vám matematiku či angličtinu vysvětlily (pokud by Vám to Vaše hrdost vůbec dovolila), vyřiďte si doučování. Kde hledat vhodné doučovatele? Samozřejmě na internetu.

ipad pro práci

Najděte si svého doučujícího

Na internetu najdete hned několik databází, které nabízejí doučování. Stačí si vybrat lokalitu, okruh (chemie, matematika) a můžete si prohlížet nabídky, které Vám webové stránky vygenerují. Během několika málo vteřin budete mít k dispozici několik optimálních doučovatelů. Prostudujte si jednotlivé jejich profily. Většinou je k dispozici také hodnocení ostatních uživatelů.

Google na tabletu

Volte moudře z nabídky

Doporučuje se nebrat tu nejlevnější nabídku. Nicméně samozřejmě musíte brát v potaz své možnosti. Doučování se pohybuje zhruba v částce okolo 200 Kč za hodinu. Cena se odvíjí také podle lokality. Je zřejmé, že například v Praze za doučování zaplatíte více než například v Olomouci nebo Ostravě. I když peněz nám je líto, určitě se jedná o dobrou investici, která Vám umožní, abyste neházeli zbytečně flintu do žita, když nemusíte.